درباره ما

شروع اولیه بدمینتون فضای باز که به صورت مسابقه برگزار شد در مهرماه ۱۳۷۹ در بوستان لاله تهران با حضور اندکی از قهرمانان بدمینتون آن سال و تنی چند از بازیکنان و با حضور پیشکسوتان این رشته ورزشی برگزار شد و در پایان نفرات برتر مشخص شدنه و از طرف فدراسیون بدمینتون مورد تقدیر قرار گرفتند.

این مسابقات تحت پوشش رادیو ورزش و روزنامه های ورزشی قرار گرفت.

نفرات برتر اولین دوره بدمینتون فضای باز که به عنوان(مسابقه پارکی) نام داشت.

مقام اول: امید علی هاشم پور – مقام دوم: یارا پهلوان – مقام سوم: نوید میرقوام الدین

این مسابقات از آن پس به طور مداوم هر هفته صبح جمعه با همکاری رادیو ورزش برگزار می شد. لازم به ذکر است که این مسابقات به همت شهرداری منطقه ۶ در بوستان لاله برگزار می شد و هر هفته جوایزی توسط مسئولین شهرداری به قهرمانان در مسبقات هفتگی اهدا می شد.

این مسابقات تا دو سال مداوم ادامه داشت و برای ایجاد انگیزه بیشتر در جوانان و دوستاران این ورزش مسابقات را به بوستان های دیگر تهران کشاندیم تا این قضیه گسترش یابد.

در سال ۱۳۸۰ این برنامه ها تحت عنوان کمیته برگزاری مسابقات لقب گرفت و بدمینتون پارکی به نام بدمینتون فضای باز نام گذاری شد و دارای نام مشخص شد.

مسئولینی که در امر گسترش این ورزش کمک زیادی انجام دادند عبارتد از آقای محمد شاه حسینی، آقای پهلوان، حاج آقای نیکزاد، آقای امیر رمضانی، سید بهادر زکی زاده و فریدون علی در سال ۱۳۸۴ بدمینتون فضای باز ساماندهی شد و نام طرح گسترش نام گذاری شد.

بستن